برای نهایی کردن خرید از طریق تماس و یا واتس آپ با ما در ارتباط باشید. خانگی : حیدری 09126040486 آرایشی و برقی بهداشتی : پناهی 09182383080

آخرین مدل تلویزیون سامسونگ درسال 2020 سری ( Q950TS 8K QLED )

478 بازدید
The latest Samsung TV model in 2020 series (Q950TS 8K QLED)

آخرین مدل تلویزیون سامسونگ درسال 2020 سری ( Q950TS 8K QLED )

شرکت های بزرگی مانند ال جی و سامسونگ و سونی و توشیبا و هایسنس و … در اولایل سال جدید میلادی، از سری های آخر خود رونمایی می کنند. شرکت سامسونگ هم همان طور که می دانی،د از قافله عقب نمانده و از سری آخر خود در سال 2020 رونمایی میکرد.

Samsung Q950TS 8K QLED

نام این محصول Samsung Q950TS 8K QLED می باشد. این محصول در نوبه ی خود یک غول بی همتا می باشد.  ما در این مقاله به کیفیت و عملکرد و طراحی این سری از تلویزیون های سامسونگ می پردازیم و آن را مورد تست و آزمایش قرار می دهیم. در سری Q950TS 8K QLED شرکت سامسونگ یک پله بالاتر آمده و میخواهد، با قیمتی مناسب تکنولوژی 8K را در بازار جای دهد. هرچند شاید تا آخرای امسال این تلویزیون وارد بازار ایران نشود.ولی ما مطالب این مقاله را از چند سایت معتبر خارجی که وابسته به سایت آمازون و علی بابا بودند، جمع آوری کردیم. پس شما می توانید با خیال راحت به مطالب آن اعتماد کنید و برای راهنمایی و مشاوره ی بیشتر می توانید، با همکاران ما در بخش فروش در ارتباط باشید.

در کل تلویزیون های 8K موانع زیادی را باید از سر بگذرانند، تا وارد چرخه ی فروش شوند. یکی از این موانع نداشتن محتوای تولید شده برای این تلویزیون ها می باشد. ولی تلویزیون Q950TS 8K QLED صفحه نمایشی از آینده و نمونه ای از یک تلویزیون که چقدر می تواند، عالی باشد. از ویژگی های خوب آن می توان به طراحی بسیار شیک و تصاویر فوق العاده ی آن اشاره کرد.  از معایب آن باید به گران قیمت بودن آن و نداشتن فناوری دالبی ویژن توجه کرد.

نکته اساسی

شاید شما بگویید که امروزه دوربین های 8K وجود دارد و همچنین ظاهرا Netflix، برخی از مطالب خود را توسعه داده و با رزولوشن 8K پخش می کند.  همان طور که می دانید، اگر ویروس کرونا مانع بازی های المپیک توکیو نشود پخش کننده ژاپنی NHK قصد دارد محتوای این بازی ها را با کیفیت 8K پخش کند. اما نباید این واقعیت را فراموش کنیم، که هرچقدر محتوای 8K زیاد باشد باز فاصله ی زیادی با آن دارد که بتوانیم از کیفیت 8K لذت واقعی را ببینیم. پس شرکت سامسونگ باید با Q950TS معجزه کند و محتوا های 4K را به صورت خارق العاده نشان دهد، که خوشبختانه این واقعیت در راه است.

Q950TS 8K QLED در چه تاریخی وارد بازار می شود و چقدر باید بابت آن هزینه کرد؟

این تلویزیون در سایز های 75 و 85 در انگلستان و آمریکا تقریبا بیست روز قبل از نوشتن این مقاله ( تاریخ نوشتن مقاله 29/06/1399 )  وارد بازار شده ، ولی در کشور های دیگر هنوز قابل دسترس نیستند . شاید تا چند ماه آینده وارد بازار های کشور های آسیایی از جمله ایران گردند. اگر خواستید از موجودی این محصول با خبر شوید کافی است، با مشاوران ما در ارتباط باشید. قیمت تمام شده ی این محصول متاسفانه هنوز برای کشور ما ایران مشخص نیست. ولی با وارد شدن آن به بازار ما قیمت آن را بر روی سایت نیووافت درج می کنیم.

Design Q950TS 8K QLED (طراحی تلویزیون سری Q950TS 8K QLED)

طراحی ها زمانی مورد توجه خریدار قرار می گیرند، که سایز صفحه نمایش ها بالاتر رود زیرا در سایزهای کوچک بیشتر مردم به دنبال مشخصات فنی بهتر می باشند. البته این یک تجربه ی شخصی می باشد. ولی ما زمانی که صفحه نمایش بزرگی را انتخاب می کنیم، قطعا به حاشیه ها و پایه ی آن دقت بیشتری می کنیم. درمورد Q950TS 8K QLED باید بگویم که سامسونگ برای طراحی این تلویزیون سنگ تمام میگذارد. برای سایز 75” این تلویزیون حاشیه ای بسیار نازک موجود است. این ضخامت به 2 میلی متر می رسد و عملا باید بگوییم که اصلا وجود ندارد. البته اگر ما در فاصله ی خاصی از این تلویزیون بشینیم، عملا این حاشیه محو می شود. البته ما نمی توانیم از عمق 15 میلیمتری آن چشم پوشی کنیم. زیرا این محصول دارای صفحه نمایش QLED می باشد، که برای روشنایی به لایه ای از نور پس زمینه در پشت پنل آن نیاز دارد. پس ما نمی توانیم هیچ وقت از آن مانند تلویزیون های نازک OLED لذت بخش بودن را تجربه کنیم.

The latest Samsung TV model in 2020 series (Q950TS 8K QLED)

طراحی ها زمانی مورد توجه خریدار قرار می گیرند، که سایز صفحه نمایش ها بالاتر رود زیرا در سایزهای کوچک بیشتر مردم به دنبال مشخصات فنی بهتر می باشند. البته این یک تجربه ی شخصی می باشد. ولی ما زمانی که صفحه نمایش بزرگی را انتخاب می کنیم، قطعا به حاشیه ها و پایه ی آن دقت بیشتری می کنیم.

ورودی و پورت ها و نیازهای برقی خارجی

در تلویزیون سامسونگ Q950TS 8K QLED هیچ گونه ورودی و پورت ها و نیازهای برقی خارجی وجود ندارد، بلکه تنها به صورت یک برآمدگی در قسمتی از پشت قاب وجود دارد. پس ما در این تلویزیون فقط 4 پورت یا سوکت می باینیم، که یکی از آنها HDMI 2.1 بوده و سه تای دیگر آنها USB می باشد.

به غیر از این سوکت ها شما می توانید، پست های هوایی RF و تلویزیون ماهواره ای و همچنین یک سوکت برای اتصال شبکه یا همان اترنت را در یک جعبه به نام One Connect که اندازه ی آن کوچک می باشد ببینید. این جعبه هم محافظت ولتاژ برق را می تواند، انجام دهد و هم دارای یک خروجی نوری دیجیتالی یا همان فیبر نوری می باشد. پس شما فقط با یک اتصال متوسط می توانید به همه ی آن چیزی که لازم دارید برسید.در این طراحی سامسونگ کار درست را انجام میدهد.  شما می توانید تلویزیون خود را به راحتی هرچه تمام تر، بر روی دیوار نصب کنید. اگر شما نخواستید که تلویزیون را به دیوار نصب کنید، کافی است که تلویزیون را بر روی پایه ی وسط خود قرار دهید و از طراحی آن لذت ببرید .چون معمولا این تلویزیون از بالا با میزان خم 3 درجه می تواند، شما را در دید نسبتا بهتر کمک کند.

یک تلویزیون کاملا هوشمند تایزن  ( Tizen )

قبل از هر چیزی باید بگوییم، این تلویزیون دارای یک کنترل از راه دور سنگین وزن با تعداد دکمه ی بالا می باشد، که از سردرگمی کاربر جلوگیری میکند. کار کردن با منوهای تنظیم شده، در تلویزیون بسیار ساده بوده ولی در کل جامع می باشد. شما در تنظیمات به راحتی می توانید، میزان ظرافت تصویر را تنظیم کنید.  این تنظیمات کار بسیار ساده ای می باشد و زمان گیر و دشوار نمی باشد. با Google Assistant سازگار بوده و همچنین از الکسا نیز پشتیبانی می کند. شما از هوشمند بودن تلویزیون به طور کامل می توانید، استفاده کنید. باید اعتراف کنیم که تلویزیون های Q950TS 8K QLED از لحاظ هوشمندی بهترین رابط کاربری را دارند.

The latest Samsung TV model in 2020 series (Q950TS 8K QLED)

قبل از هر چیزی باید بگوییم، این تلویزیون دارای یک کنترل از راه دور سنگین وزن با تعداد دکمه ی بالا می باشد، که از سردرگمی کاربر جلوگیری میکند. کار کردن با منوهای تنظیم شده، در تلویزیون بسیار ساده بوده ولی در کل جامع می باشد. شما در تنظیمات به راحتی می توانید، میزان ظرافت تصویر را تنظیم کنید.

در تلویزیون Q950TS 8K QLED عملکرد HD/SDR به چه صورت می باشد؟

کیفیت های HD/SDR نسبت های فقیری در امروزه به حساب می آیند و باید بگویم وضوح آنها در تلویزیون های 8K سامسونگ بسیار سخت است، که نتیجه بخش باشد. چون محتوای کیفیت های HD/SDR تقریبا 2 میلیون پیکسل می باشد و تا کیفیت 8K که نزدیک 30 میلیون پیکسل می باشد. فاصله ی زیادی است .ولی چون محتوای 8K در حال حاضر کم می باشد. باید بگوییم که سامسونگ همه ی عمر خود را صرف ارتقاء سطح های پایین با رزولوشن های بالا میکند.

خب باید اعراف بکنیم سامسونگ در این کار پرچم دار می باشد و توانسته است محتوا های پایین را با کیفیت های بالا به روی صفحه نمایش ها بیاورد. سامسونگ توانسته با این کیفیت ها هم جزئیات را حتی در تاریکترین و روشن ترین صحنه ها نیز به خوبی نشان دهد. سامسونگ توانایی بسیار خوبی در تمیز نشان دادن رنگهای متمایز و رنگ سفید نیز دارد حتی زمانی که همه ی آنها در یک صحنه وجود دارند.

عملکرد 4K/HDR 

تلویزیون سامسونگ Q950TS 8K QLED یک تلویزیون با رزولوشن 8K می باشد و زمانی که ما از آن برای نشان دادن محتوا های 4K استفاده می کنیم باید اعتراف کنیم که حتی تلویزیون های بومی 4K به اندازه این تلویزیون نمی توانند کیفیت تصاویر را به رخ بکشانند. کیفیت تصاویر این تلویزیون ها بسیار بالاتر از بهترین تلویزیون های 4K است. اگر بحث تصویر سازی به میان بیاید قطعا سامسونگ بهترین آنهاست. سامسونگ یک سطح گسترده از پالت رنگی را به رخ می کشد و سطح نشان دادن جزئیات در آن وحشتناک می باشد.

درخشان ترین رنگ ها در آن از سفید شدن جلوگیری می کنند و عمیق ترین رنگهای سیاه جزئیات خودشان را نشان می دهند.
ما بهترین کیفیت محتوا را زمانی از تلویزیون Q950TS 8K QLED دریافت می کنیم که از HDR دیسک استفاده کنیم ما با HDR رنگهای نارنجی و قرمز را بسیار قابل کنترل بوده و جسورانه ترین و درخشان ترین رنگ ها روی صفحه نمایش سوزان هستند حتی زمانی که این رنگ ها در یک صحنه وجود دارند ما رنگ های سیاه را به طور قانع کننده ای سیاه دریافت می کنیم.

The latest Samsung TV model in 2020 series (Q950TS 8K QLED)

این تلویزیون در نوع خود منحصر به فرد است و شما می توانید با داشتن آن همه ی محتواهای موجود را واقعی ببینید. ما در مورد رزولوشن آن هیچ انتقادی نمی توانیم بکنیم همچنین در مورد طراحی منحصر به فرد آن هم نمیشه انتقاد کرد ولی متاسفانه قیمت این مدل از تلویزیون ها بسیاربالا بوده و ما نمی توانیم آن را نادیده بگیریم.

عملکرد تلویزیون Q950TS 8K QLED در برابر رزولوشن 8K

خب ما می رسیم به کیفیت اصلی تلویزیون Q950TS 8K QLED یعنی رزولوشن 8K قطعا در رزولوشن 8K همه چیز متفاوت می باشد و تا زمانی که در موقعیت 8K قرار نگیرید هیچ چیزی به حال شما فرقی ندارد. اما باید بگوییم که تصاویر 8K خارق العاده می باشد. همه چیز بسیار رنگارنگ و با کنتراست بالا می باشد و جزئیات بسیار زیادی را نشان می دهد ولی تا زمانی که ما از محتوای 8K استفاده نکنیم به حال شما هیچ فرقی نمی کند و در تصمیم گیری و هزینه ی شما فرقی نمی کند.

SOUND یا همان صدا  

در سری های قبلی صداهای مضری وجود داشت که در این سری سامسونگ توانسته آن را به وسیله ی “Object Tracking Sound +” برطرف کند. خب اگر بخواهیم در مورد آن توضیحاتی را بنویسیم باید بگوییم این به معنای داشتن 8 درایور بلندگو می باشد که سامسونگ آن را به عنوان “4.2.2” توصیف می کند. خب باید بدانید سامسونگ برای این کار دلیل دارد و دلیل آن این است که صدای صحنه بازتر باشد و هم بتوان هر صدایی راکه در صحنه رخ می دهد را ردیابی کند.

حکم نهایی 

این تلویزیون در نوع خود منحصر به فرد است و شما می توانید با داشتن آن همه ی محتواهای موجود را واقعی ببینید. ما در مورد رزولوشن آن هیچ انتقادی نمی توانیم بکنیم همچنین در مورد طراحی منحصر به فرد آن هم نمیشه انتقاد کرد ولی متاسفانه قیمت این مدل از تلویزیون ها بسیاربالا بوده و ما نمی توانیم آن را نادیده بگیریم. شما خیلی راحت با همان هزینه می توانید بهترین تلویزیون های موجود 4K را خریداری کنید و همین شاید باعث شود که این مدل تلویزیون جدید سامسونگ در بازار در سایزهای بزرگ فروش کمی را داشته باشد.

توصیه ی نیووافتی

اگر ما بخواهیم تلویزیون سری Q950TS 8K QLED را خریداری کنیم، باید حتما به فکر محتوای آن نیز باشیم. تا بتوانیم از وجود آن بیشتر لذت ببریم. این تلویزیون فعلا در اندازه های کوچک موجود نمی باشد. ولی ما نمی خواهیم، شما را از خرید آن منع کنیم. چون واقعا مشاهده کردن تصاویر با آن شما را به آرزوهایتان می رساند و بسیار لذت بخش است. شما عزیزان محصولات سری Q950TS 8K QLED در اندازه های مختلف را می توانید در نیووافت بیابید و در کمترین قیمت خریداری کنید. امیدواریم بتوانیم، با خواندن این مقاله اطلاعات کافی و لازم را در مورد سری جدید تلویزیون های سامسونگ در اختیار شما قرار دهیم. تا شما بتوانید با خیال راحت آن را خریداری کنید.

دسته بندی تلویزیون ها
اشتراک گذاری

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرداخت آنلاین

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین پیشنهادها و تخفیف های ما زودتر از بقیه با خبر شوید!

نماد اعتماد الکترونیک

الان حرف بزنیم ؟
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت