برای نهایی کردن خرید از طریق تماس و یا واتس آپ با ما در ارتباط باشید. خانگی : حیدری 09126040486 آرایشی و برقی بهداشتی : پناهی 09182383080

تفاوت بین خط زن ها و ماشین های اصلاح

220 بازدید
Terms and types of shaving machines

تفاوت بین خط زن ها و ماشین های اصلاح

فهرست مطالب مقاله :

 1. ماشین اصلاح چیست؟
 2. انواع ماشین اصلاح
 3. ماشین اصلاح س
 4. ماشین اصلاح صورت
 5. ماشین اصلاح حجم زن
 6. ریش تراش
 7. ریش تراش فویلی
 8. ریش تراش چرخشی
 9. ماشین اصلاح خط زن
 10. ماشین اصلاح فید زنی یا سایه دادن
 11. ماشین اصلاح صفر زنی
 12. نکات و توصیه های نیووافتی

 

ماشین اصلاح چیست؟

امروزه یکی از مواردی که آقایان به آن خیلی اهمیت می دهند، اصلاح و آراستگی موهای سر و صورت است. آقایان علاوه بر کوتاه و مرتب کردن موهای سر و صورت، نیازمند به فرم دهی موها نیز هستند. همچنین پیرایشگران برای کار کوتاهی و مدل زنی و تراشیدن موها نیازمند وسیله های خاصی هستند. در اینجاست که نقش ماشین های اصلاح بسیار پر رنگ می شود. ماشین اصلاح، وسیله ایی که موهای سر و صورت و بدن را کوتاه و اصلاح می کند. ماشین اصلاح شامل دو تیغه بالایی و زیرین است. تیغه ها، فلزی، تیز و شانه مانند هستند. کار ماشین اصلاح به این صورت است که موها دربین شانه های یکی از تیغه قرار می گیرند. سپس تیغه ها روی همدیگر می لغزند و به یکدیگر نیرو وارد می کنند. در نتیجه چون تغیه ها، تیز هستند. موها قطع می شوند. در این حالت اصطلاحا گفته می شود، مو “اصلاح” شد. به همین دلیل به این وسیله، ماشین اصلاح می گوییم. علاوه براین بعضی ماشین های اصلاح دارای شانه ها با سایزها (نمره های) مختلف هستند. که هر شانه با نمره خاص را می توان به ماشین اصلاح، وصل کرد. سپس می توان مو را با سایزهای متفاوت، کوتاه کرد.

Terms and types of shaving machines

کار ماشین اصلاح به این صورت است که موها دربین شانه های یکی از تیغه قرار می گیرند. سپس تیغه ها روی همدیگر می لغزند و به یکدیگر نیرو وارد می کنند. در نتیجه چون تغیه ها، تیز هستند. موها قطع می شوند.

اصطلاحات و انواع ماشین های اصلاح

ماشین های اصلاح بر اساس معیارهای مختلف به انواع مختلف دسته بندی می شود. در یک دسته بندی کلی ماشین های اصلاح به دو دسته اصلی تقسیم می شوند. این دو دسته عبارت اند از: ماشین اصلاح سر و ماشین اصلاح صورت. علاوه بر این این دسته بندی، انواعی از ماشین های اصلاحی وجود دارند که برای کارهای تخصصی تر استفاده می شوند. به عبارت دیگر هر نوع ماشین اصلاح، یک کاربرد خاص و متفاوتی دارد. به عنوان مثال ماشین اصلاح خط زن برای خط زدن و کارهای ظریف به کار می رود. در حالی ماشین اصلاح حجم زن، برای کوتاه کردن مو در حجم زیاد استفاده می شود. با استفاده از انواع این ماشین های اصلاح می توان انواعی از مدل های سر و صورت را درست کرد. پیراشگران و آرایشگران حتما نیاز است که انواع ماشین های اصلاح را بشناسند و نحوه کار با آن ها را بدانند. انواع ماشین اصلاح شامل: ماشین اصلاح سر، ماشین اصلاح صورت، خط زن، حجم زن، صفرزن، ریش تراش، سایه زن می شوند. در این مقاله هر کدام از آن ها را معرفی می کنیم.

ماشین اصلاح سر

ماشین اصلاح سر، وسیله ای است که برای کوتاه کردن و تراشیدن موهای سر استفاده می شود. موهای سر دارای ضخامت زیاد همچنین حجم زیاد هستند. در نتیجه ماشین اصلاح سر باید ویژگی های خاصی داشته باشد. به طور مثال نوع تیغه های ماشین اصلاح سر باید متناسب با ضخامت موی سر باشند. بعلاوه ماشین اصلاح سر باید دارای باتری و موتوری قدرتمند باشد. بعضی ماشین های اصلاح سر، فقط مو را کوتاه می کنند. بعضی دیگر، فقط می توانند موی سر را بتراشند (صفر زنی). بعضی دیگر از ماشین های اصلاح سر، می توانند، هر دو عمل کوتاه کردن و صفرزنی را انجام دهند. همچنین بعضی از ماشین های سر قابلیت وصل شدن به شانه هایی با نمره های مختلف را دارند. و می توانند موهای سر را در اندازه ها یا به اصطلاح عامیانه در نمره های مختلف، کوتاه کنند. معروف ترین ماشین اصلاح سر، حجم زن است.

Terms and types of shaving machines

بعضی از ماشین های سر قابلیت وصل شدن به شانه هایی با نمره های مختلف را دارند. این محصولات می توانند موهای سر را در اندازه ها یا به اصطلاح عامیانه در نمره های مختلف، کوتاه کنند. معروف ترین ماشین اصلاح سر، حجم زن است.

ماشین اصلاح صورت

ماشین اصلاح صورت، وسیله ای است که برای اصلاح موی صورت استفاده می شود. موهای صورت و ریش، نازک تر و ظریف تر از موی سر هستند. همچنین پوست صورت حساس تر است. در نتیجه تیغه های ماشین اصلاح صورت باید با موی نازک و پوست حساس صورت سازگار باشند. معروف ترین ماشین اصلاحی صورت، ریش تراش است. معمولا تیغه ها، موتور و باتری ریش تراش نسبت به ماشین اصلاح سر، ضعیف تر هستند. در کل ماشین های اصلاح صورت برای خط زنی، صفر زنی، سایه زنی و مدل دادن مو صورت، مناسب هستند.

ماشین اصلاح حجم زن

ماشین اصلاح حجم زن، وسیله ای است که برای اصلاح و کوتاه کردن مو در حجم زیاد استفاده می شود. از اسم آن، کاربردش نیز مشخص است. در حقیقت حجم زن، معروف ترین و پرکاربردترین، ماشین اصلاح سر است. حجم زن برای موهای موهای ضخیم و با تراکم زیاد، مانند مو سر کاربرد دارد. حجم زن، توانایی کوتاه و اصلاح کردن و مدل دادن و فرم دهی موهای سر را دارد. همچنین حجم زن، توانایی اصلاح انواع مو سر مانند صاف، مجعد و فر را دارد. با توجه به ماهیت حجم زن باید دارای موتور و باتری خیلی قوی باشد. زیرا؛ با موی ضخیم و حجم زیاد کار می کند.

Terms and types of shaving machines

حجم زن می تواند مو سر را در اندازه های دلخواه کوتاه کند. در واقع حجم زن، شانه های پلاستیکی با سایزها و نمره های مختلفی دارد.

حجم زن می تواند مو سر را در اندازه های دلخواه کوتاه کند. در واقع حجم زن، شانه های پلاستیکی با سایزها و نمره های مختلفی دارد. که هر شانه ای، نمره ای دارد و مو را با اندازه خاصی کوتاه می کند. معمولا نمره شانه ها را با عدد مانند 1 یا 2 یا 3 یا 4 و… نشان می دهند. هر عدد بیانگر سایز خاصی است. شانه ها را روی تیغه های ماشین اصلاح سوار می کنند.

حجم زن، توانایی کوتاه و اصلاح کردن و مدل دادن و فرم دهی موهای سر را دارد. همچنین حجم زن، توانایی اصلاح انواع مو سر مانند صاف، مجعد و فر را دارد. با توجه به ماهیت حجم زن باید دارای موتور و باتری خیلی قوی باشد. زیرا؛ با موی ضخیم و حجم زیاد کار می کند.

ریش تراش

معروف ترین ماشین اصلاح صورت، ریش تراش است. ریش تراش وسیله ای است که موهای صورت و نازک را تراش (صفر زنی) می دهد. تغیه های ریش تراش بسیار ظریف هستند زیرا با موهای ظریف مو صورت سازگاری دارند. معمولا قدرت موتور و باتری ریش تراش ها از ماشین های اصلاح سر و حجم زن کمتر است. نکته مهم برای ریش تراش ها این است که خاصیت ضد حساسیت داشته باشند. زیرا؛ پوست صورت حساس است و ممکن است در تماس با تیغه ها، التهاب یا جوش بزند. ریش تراش ها برای صفرزنی هستند و برای کوتاه کردن ریش های بلند مناسب نمی باشند. ریش تراش ها به دو دسته ریش تراش چرخشی و ریش تراش فویلی تقسیم می شوند. تفاوت بین ریش تراش های فویلی و چرخشی در عملکرد و ساختار آن ها است.

Terms and types of shaving machines

ریش تراش ها به دو دسته ریش تراش چرخشی و ریش تراش فویلی تقسیم می شوند. تفاوت بین ریش تراش های فویلی و چرخشی در عملکرد و ساختار آن ها است.

ریش تراش فویلی

ریش تراش های فویلی دارای یک یا چند سر مستطیل شکل هستند. در داخل این مستطیل ها، تعداد زیادی تیغه وجود دارد. سپس روی این تیغه ها یک لایه نازک فویل وجود دارد. فویل دارای تعداد زیادی سوراخ است. نحوه کار ریش تراش فویلی به این صورت است که مو بین سوراخ های فویل، قرار می گیرد. سپس مو توسط تیغه ها، بریده می شود. تیغه های مستطیل ها، حرکت رولی مانند به عقب و جلو دارند. وجود لایه فویل روی تیغه باعث می شود که مو فاصله خیلی کمی از پوست بریده شوند.

برای افرادی که مایل هستند همواره ریش آن ها مشخص و مرتب باشد، ریش تراش فویلی گزینه خوبی است. همچنین این ریش تراش ها، برای افراد دارای پوست حساس یا مستعد جوش، مناسب هستند. زیرا وجود لایه فویل، مانع از تماس مستقیم تیغه ها به پوست می شود. ریش تراش های فویلی، برای ریش های پر پشت و خیلی بلند، مناسب نیستند. زیرا نوع تیغه ها مناسب نیست.

Terms and types of shaving machines

برای افرادی که مایل هستند همواره ریش آن ها مشخص و مرتب باشد، ریش تراش فویلی گزینه خوبی است. همچنین این ریش تراش ها، برای افراد دارای پوست حساس یا مستعد جوش، مناسب هستند.

ریش تراش های چرخشی

ریش تراش های چرخشی دارای سه سر دایره ای شکل هستند. داخل این صفحه های دایره ای تیغه های ریز بسیاری وجود دارد. صفحه های دایره ای شکل خاصیت چرخشی دارند، حتی می توانند 360 درجه بچرخند. ریش تراش های چرخشی می توانند سطح زیادی از مو و با زاویه های مختلف، بتراشند. پس اگر هموراه مشکل کمبود زمان دارید، ریش تراش های چرخشی، گزینه خوبی هستند. ریش تراش های چرخشی برای پستی و بلندی و بخش های زاویه ای صورت متناسب هستند، زیرا ساختار دایره ای و چرخانی دارند. اما ریش تراش های چرخشی برای خط ریش و مدل دهی به ریش مناسب نیستند و باید از ریش تراش فویلی استفاده کرد.

ماشین اصلاح خط زنی

ماشین اصلاح خط زن یکی از اختصاصی ترین ماشین های اصلاح است. ماشین اصلاح خط زن، وسیله ای است که برای انجام کارهای ظریف و دقیق و خط زدن مو انجام می گیرد. با استفاده از خط زن می توان موهای پشت گوش و بینی و پشت گردن و مرزها را تمیز کرد. با ماشین های اصلاح خط زن می توان خطوط مستقیم و دقیق در موها ایجاد کرد. خط زن، به موهای سر و صورت نظم می بخشد و آن ها را مرتب می کند. علاوه بر این ها توسط خط زن ها، می توان الگوها و مدل های زیاد و متنوع روی موهای سر و صورت ایجاد کرد.

Terms and types of shaving machines

خط زن، به موهای سر و صورت نظم می بخشد و آن ها را مرتب می کند. علاوه بر این ها توسط خط زن ها، می توان الگوها و مدل های زیاد و متنوع روی موهای سر و صورت ایجاد کرد

علمکرد خاص و دقیق ماشین اصلاح خط زن به خاطر شکل و ساختار تیغه های آن است. تیغه های خط زن معمولا حالات T شکل دارند. خط زن ها معمولا موها را نزدیک صفر مثلا اندازه ی 0.2 می زنند. ولی دقت کنید هرگز نباید از آن به عنوان صفر کردن مو استفاده کرد. زیرا؛ خط زن توانایی کار کردن در حجم زیاد را ندارد. پس برای صفر زنی باید از ماشین های اصلاح صفر زن یا ریش تراش استفاده کرد. خط زن معمولا دارای تعداد مختلف شانه نیز هستند. با این شانه ها، خط زنی در سایز های مختلف انجام می گیرد. البته سایز شانه های خط زن نسبت به شانه های حجم زن، کمتر است. ماشین های اصلاح خط زن معمولا دارای قدرت باتری و موتور کمی هستند چون وظیفه آن ها فقط خط زنی و کارهای ظریف است نه چیز دیگر. همچنین معمولا قیمت پایین تری نسبت به حجم زن ها دارند.

ماشین اصلاح فید زنی و سایه دادن

یکی از محبوب ترین مدل های سر و ریش، در بین آقایان سایه کاری یا فید مو است. اسم این مدل از کلمه Fade به معنی محو، آمده است. در این مدل بخش هایی از مو مانند قسمت های پایین و دور سر را نسبت به بالا، کوتاه تر (محو) می کنند. به هر ماشین اصلاح مو، که عمل سایه کاری یا فید زنی مو را انجام دهد، ماشین اصلاح فید زنی یا سایه دهی می گویند. البته شاید بعضی دیگر از ماشین اصلاح مانند ماشین اصلاح سر و ریش تراش و …، توانایی فید زنی داشته باشند.

ماشین اصلاح صفر زنی

به هر وسیله ایی که مو را از سطح پوست و به طور کامل بتراشد، “صفر زن” می گویند. تیغ، اولین و ساده ترین صفر زن است. در گذشته که هیچ ماشین اصلاح دیگری وجود نداشته، تیغ به عنوان صفر زن مورد استفاده قرار می گرفته است. از دیگر وسیله های صفر زن: ژیلت، ریش تراش ها مانند ریش تراش فویلی و ریش تراش چرخشی و … را می توان نام برد. پس به طور کلی می توان گفت هر ماشین اصلاحی که بتواند مو را کاملا بتراشد، اصطلاحا “صفر زن” می گویند. پس نتیجه می گیریم صفر زن یک ماشین با تخصص خاص نیست بلکه یک اصطلاح و خصوصیت است. مثلا یک ماشین اصلاح (مانند ریش تراش) فقط می تواند، صفرزنی انجام دهد، در حالی که یک ماشین اصلاح دیگر مانند (برخی حجم زن ها) علاوه بر صفرزنی، کار کوتاه کردن مو در سایزهای دیگر را نیز انجام می دهد.

Terms and types of shaving machines

به هر وسیله ایی که مو را از سطح پوست و به طور کامل بتراشد، “صفر زن” می گویند. تیغ، اولین و ساده ترین صفر زن است. در گذشته که هیچ ماشین اصلاح دیگری وجود نداشته، تیغ به عنوان صفر زن مورد استفاده قرار می گرفته است.

نکات و توصیه های نیووافتی

در این مقاله، ماشین اصلاح را به عنوان یک وسیله ضروی برای آقایان تعریف کردیم. انواع ماشین اصلاح را به طور مفصل معرفی کردیم. در پایان، نکات و توصیه های مهمی در مورد ماشین های اصلاح ذکر می کنیم:

 • پس از استفاده از ماشین اصلاح، موهای آن را پاک کنید. و در جای تمیز نگداری کنید. به طور کلی نکات بهداشتی را رعایت کنید.
 • سعی کنید ماشین اصلاح را همیشه روغن کاری کنید زیرا؛ کارایی دستگاه بالا می رود.
 • اگر پوست حساسی دارید، ماشین اصلاحی که دارای “فناوری ضد حساسیت” است را خریداری کنید.
 • در هنگام خرید، به نوع ماشین اصلاح و خصوصیات آن دقت کنید. متناسب با نیاز خود آن را خریداری کنید. و از فروشنده راهنمایی و توضیح بخواهید.
 • دقت کنید که برخی ماشین های اصلاح دارای دو نوع؛ برقی (سیمی) و شارژی (کابل و باتری) هستند. متناسب با شرایط خود ماشین اصلاح مناسب را خریداری کنید.
 • در هنگام خرید، داخل جعبه ماشین اصلاح را چک کنید. و مطمئن شوید همه ی وسایل جانبی در آن قرار دارند.
 • ماشین های اصلاح را از افراد و فروشگاه های مورد اطمینان خریداری کنید. و از اصل بودن آن ها اطمینان پیدا کنید.

بهترین ماشین های اصلاح موجود در بازارپ

1.ماشین اصلاح وی جی آر مدل V-306

2.ماشین اصلاح موی VGR مدل V-680

3.ماشین اصلاح مو VGR مدل V-278

4.ماشین اصلاح خط زن VGR مدل V-275

5.ماشین اصلاح حجم زن VGR مدل V-692

دسته بندی برقی بهداشتی لوازم خانگی
اشتراک گذاری

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرداخت آنلاین

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین پیشنهادها و تخفیف های ما زودتر از بقیه با خبر شوید!

نماد اعتماد الکترونیک

الان حرف بزنیم ؟
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت