برای نهایی کردن خرید از طریق تماس و یا واتس آپ با ما در ارتباط باشید. خانگی : حیدری 09126040486 آرایشی و برقی بهداشتی : پناهی 09182383080

تکنولوژی اینستاویو در یخچال های LG

49 بازدید
Insta View and Door-in-Door technology in LG refrigerators

تکنولوژی اینستاویو در یخچال های LG

در این مقاله می خواهیم یخچال های  LG  Insta View  Door in Door بررسی می کنیم. سپس تکنولوژی Insta View و تکنولوژی Door in Door را معرفی می کنیم. در ادامه مزایا و ویژگی های این نوع یخچال ها را ذکر و کاملا شرح می دهیم.

 فهرست مطالب :

 • یخچال های LG  Insta View  Door in Door
 • تکنولوژی اینستاویو (Insta View)
 • تکنولوژی درب-داخل-درب (Door in Door)
 • ویژگی ها و مزایای یخچال های LG Insta View Door in Door :
 •  ظاهری زیبا و طراحی شیک تکنولوژی اینستاویو LG
 • دیدن داخل یخچال های Insta View، بدون باز کردن آن
 • بهبود فضای ذخیره یخچال های اینستاویو Door in Door
 • حفظ تعادل دمایی و کاهش نوسانات دما در یخچال های اینستاویو
 • حفظ هوای تازه ی داخلی یخچال Insta View
 • حفظ طراوت و ماندگاری مواد غذایی در یخچال Insta View
 • کنترل هوشمند تنظیمات یخچال های LG- Insta View- Door in Door
 • افزایش طول عمر کمپرسور و دیگر قطعات یخچال های اینستاویو
 • کاهش مصرف انرژی برق یخچال های LG- Insta View- Door in Door
 • چند نمونه از یخچال های LG- Insta View- Door in Door
 • سخن پایانی

یخچال های LG- Insta View- Door in Door

شرکت LG، همواره جدید ترین تکنولوژی ها را در محصولات خود به کار می برد. از محبوب ترین وسایل خانگی این شرکت، یخچال های آن است. LG در بعضی از یخچال های خود، از تکنولوژی جدید با نام “Insta View- Door in Door” استفاده کرده است. تکنولوژی “اینستاویو دور این دور” در حقیقت شامل دو بخش: تکنولوژی Insta View و تکنولوژی Door in Door است.

تکنوژی اینستاویو (Insta View)

تکنولوژی اینستاویو (Insta View) در بعضی مدل های یخچال های ساید بای ساید LG، قرار دارد. اینستاویو در حقیقت یک پنل شیشه ای، نیمه مات و آینه مانند است. این پنل شیشه ایی، حساس به ضربه است. یعنی اگر با دست به شیشه اینستاویو، دو بار ضربه بزنید، لامپ درون یخچال روشن می شود. می توانید از پشت پنل انیستاویو، داخل یخچال را ببینید. دقت کنید که اینستاویو، طوری برنامه ریزی شده است که با زدن دوبار ضربه روشن می شود؛ البته دو ضربه، باید پشت سر هم باشد.

Insta View and Door-in-Door technology in LG refrigerators

تکنولوژی درب-داخل-درب، تکمیل کننده تکنولوژی اینستاویو است. این تکنولوژی از عبارت انگلیسی “Door in Door”  به معنی “درب داخل درب” آمده است. در تکنولوژی Door in Door، یک درب فرعی (بیرونی) روی درب اصلی (داخلی) یخچال قرار دارد.

تکنولوژی دربداخلدرب (Door in Door)

تکنولوژی درب-داخل-درب، تکمیل کننده تکنولوژی اینستاویو است. این تکنولوژی از عبارت انگلیسی “Door in Door”  به معنی “درب داخل درب” آمده است. در تکنولوژی Door in Door، یک درب فرعی (بیرونی) روی درب اصلی (داخلی) یخچال قرار دارد. که پنل انیستاویو روی درب فرعی، از بیرون نصب شده است. درب فرعی وقتی باز می شود، مانند یک محفظه باریک است که از چند قفسه باریک تشکیل شده است. درب فرعی را می توان به صورت جدا باز کرد، در حالی درب اصلی یخچال بسته باشد.

ویژگی ها و مزایای یخچال های LG- Insta View- Door in Door

در مطالب بالا با تکنولوژی اینستاویو و درب-داخل-درب آشنا شدید. اکنون می خواهیم تاثیرات شگفت انگیز آن را بررسی کنیم. در ادامه مقاله، ویژگی ها و مزایای یخچال های LG- Insta View- Door in Door، را ذکر می کنیم :

ظاهری زیبا و طراحی شیک تکنولوژی اینستاویو LG

Insta، یک طراحی متفاوت و شیک است. این تکنولوژی به یخچال، نما و ظاهری زیبا می بخشد. در یخچال اینستاویو در نگاه اول، پنل اینستاویو خودنمایی می کند که جلوه ایی خیره کننده دارد. به عبارت دیگر، پنل اینستاویو را می توان مانند یک پنجره جادویی دانست که علاوه بر کارایی آن، باعث زیبایی نیز می شود. و این یک حس لذت بخش و ظاهری زیبا به یخچال می دهد.

دیدن داخل یخچال های Insta View، بدون باز کردن آن

یکی از بزرگترین مزایا و خصوصیات اینستاویو LG این است که می توان داخل یخچال را دید، بدون آنکه در یخچال را باز کرد. شاید در نگاه اول، این ویژگی اینستاویو، خیلی مهم و موثر به نظر نرسد. اما این موضوع بسیار مهم و پرکاربرد خواهد بود. برای پی بردن به این مزیت، باید موضوع را بیشتر بررسی کنیم. همه ما، بارها و بارها، بی مورد در یخچال را باز کرده ایم. در حالی که از یخچال، چیزی، بیرون نیاورده ایم. چون فقط خواستیم بدانیم در یخچال چه چیزها و مواد غذایی وجود دارد. یعنی هدف ما فقط چِک کردن داخل یخچال بوده است. این بازکردن های مکرر یخچال، باعث خروج هوای سرد از یخچال، کاهش بازدهی موتور و … می شود.

اما در یخچال های اینستاویو، وقتی دو ضربه پشت سر هم به پنل اینستاویو زده می شود. لامپ یخچال روشن شده و فضای داخلی یخچال مشخص می شود. پس می توان از پشت پنل، داخل یخچال را مشاهده کرد. پس تکنولوژی اینستاویو، مانع از هدر رفتن هوای سرد به خارج می شود. همچنین اینستاویو، باعث افزایش کارایی موتور، حفظ دمای داخل یخچال، حفظ طراوت مواد غذایی داخل یخچال و … می شود.

Insta View and Door-in-Door technology in LG refrigerators

یخچال های اینستاویو درب-داخل-درب ال جی، دارای دو درب، می باشند. که درب فرعی اینستاویو در روی درب اصلی یخچال قرار گرفته است. وقتی درب فرعی باز می شود یک فضای باریکی دیده می شود که دارای قفسه های باریک است.

بهبود فضای ذخیره یخچال های اینستاویو Door in Door

یخچال های اینستاویو درب-داخل-درب ال جی، دارای دو درب، می باشند. که درب فرعی اینستاویو در روی درب اصلی یخچال قرار گرفته است. وقتی درب فرعی باز می شود یک فضای باریکی دیده می شود که دارای قفسه های باریک است. در این قفسه های باریک می توان مواد غذایی قرار داد. علاوه بر این موارد، فضای اصلی داخل یخچال، دارای قفسه بندی های کشویی، متعدد و هوشمند است. قفسه های یخچال اینستاویو به صورت کشویی، متحرک و تا شدنی هستند. با جابه جایی کشوها می توان، از فضای داخلی استفاده بهینه کرد. مثلا با تغییر این کشوها می توان ظروف بزرگ یا بطری های بلند را قرار داد. پس در یخچال های اینستاویو، از فضا حداکثر استفاده شده است. فضای ذخیره داخلی، بهینه و هوشمند شده است.

حفظ تعادل دمایی و کاهش نوسانات دما در یخچال های اینستاویو

یکی از مزایا و تاثیرات عالی تکنولوژی اینستاویو در یخچال های ال جی، حفظ تعادل دمای داخل یخچال و کاهش نوسانات آن است. زمانی که درب یخچال باز است مقدار زیادی از هوای سرد داخل یخچال از آن خارج می شود. در نتیجه هوای داخل یخچال مقدار کمی، گرم تر می شود. سپس موتور (کمرسور)، باید بیشتر کار کند تا سرمای بیشتری ایجاد کند. در انتها، هوای داخل یخچال به دمای سرد اولیه خود می رسد. حالا تصور کنید هر چه مدت زمان باز بودن یخچال بیشتر باشد یا تعداد دفعات باز شدن یخچال بیشتر باشد، مقدار بیشتری هوای سرد از یخچال خارج می شود و وضع بدتر است. می توان نتیجه گرفت که بر اثر باز شدن درب یخچال، دمای داخلی آن، دائما تغییر می کند. در این حالت دما دچار نوسانات می شود.اینجاست که نقش انیستاویو، پررنگ می شود.

Insta View and Door-in-Door technology in LG refrigerators

تکنولوژی اینستاویو درب-داخل-درب، مانع از باز شدن های بی مورد می شود. به دنبال آن هوای سرد در داخل یخچال حفظ می شود. علاوه بر اینها، یخچال های ال جی Insta View Door in Door، دارای موتور اینورتر خطی هستند.

تکنولوژی اینستاویو درب-داخل-درب، مانع از باز شدن های بی مورد می شود. به دنبال آن هوای سرد در داخل یخچال حفظ می شود. علاوه بر اینها، یخچال های ال جی Insta View Door in Door، دارای موتور اینورتر خطی هستند. موتور اینورتر همواره دمای داخل یخچال را دریک مقدار خاص تثبیت می کند. پس در یخچال اینستاویو، هوای سرد داخلی آن حفظ می شود. در این حالت، اصطلاحا می گوییم، دمای داخل، یخچال متعادل تر یا پایدارتر و نوسانات دمایی کمتر شده است. که این ویژگی باعث می شود هم طراوت مواد غذایی حفظ شود و هم کمپرسور، کمتر کار کند.

حفظ هوای تازه داخل یخچال Insta View

داخل یخچال انواع مختلفی از مواد غذایی قرار می گیرد. هر کدام از این مواد غذایی بوی خاصی دارند. این بوها بر یکدیگر تاثیر می گذراند. در نتیجه هوای داخل یخچال بعد از مدتی، مانده و بوی بد می دهد. پس همواره نیاز است که هوای داخل یخچال، تصفیه و فیلتر شود. به همین دلیل از فیلتر بهداشتی در ساختار بعضی یخچال ها استفاده می شود. در یخچال های اینستاویو ال جی درب-داخل-درب، از فیلتر بهداشتی Pure N Fresh استفاده شده است. این عبارت از دو کلمه “Pure” به معنی “پاک” و کلمه “Fresh” به معنی “تازه” تشکیل شده است. Pure N Fresh، از یک فن و یک فیلتر کربنی تشکیل شده است. فن هوای داخل یخچال را می کشد و فیلتر کربنی، بوی بد هوا را می گیرد. در نتیجه هوای بد بو از یخچال خارج می شود. به این ترتیب هوای داخل یخچال همیشه تازه و پاک می ماند. این پاکی و تازگی هوای یخچال باعث افزایش ماندگاری و طراوت مواد غذایی می شود.

حفظ طراوت و ماندگاری مواد غذایی در یخچال Insta View

هدف اصلی یخچال در هر خانه ای، حفظ و نگهدار مواد غذایی است. ما هموراه می خواهیم طراوت مواد غذایی بیشتر حفظ شود. و نگذاریم مواد غذایی خراب شوند. تکنولوژی اینستاویو درب-داخل-درب یخچال LG، نقش بسیار پررنگی در این هدف ما دارد. مهم ترین عامل خراب شدن مواد غذایی دمای بالا و نوسانات دمایی است. همان طور که گفته شد؛ تکنولوژی اینستا ویو درب-داخل-درب، نوسانات دمایی داخل یخچال را کاهش می دهد. در نتیجه وجود این تکنولوژی باعث می شود مواد غذایی دیرتر خراب شوند. علاوه بر آن در یخچال های الجی اینستاویو، از فیلتر بهداشتی Pure N Fresh استفاده شده است که همیشه هوای داخل آن را تازه و پاک نگه می دارد. پس دریخچال های LG- Insta View- Door in Door ،حفظ طروات مواد غذایی بیشتر و ماندگاری آن ها بالا می رود.

Insta View and Door-in-Door technology in LG refrigerators

در یخچال های اینستاویو LG، از نرم افزار Smart ThinQ برای کنترل امور آن استفاده می شود. کافی است که این این برنامه را روی گوشی خود نصب کنید.

کنترل هوشمند تنظیمات یخچال های LG- Insta View- Door in Door

در یخچال های اینستاویو LG، از نرم افزار Smart ThinQ برای کنترل امور آن استفاده می شود. کافی است که این این برنامه را روی گوشی خود نصب کنید. و با اتصال به اینترنت و از طریق برنامه Smart ThinQ، هر لحظه یخچال خود را از راه دور کنترل کنید. مواردی مانند: میزان مصرف انرژی، تنظیمات دما، خطاهای روی یخچال، عیب یابی هوشمند آن و حتی مثلا باز بودن یخچال و … را می توان از روی این نرم افزار متوجه و کنترل کرد.

افزایش طول عمر کمپرسور و دیگر قطعات یخچال های اینستاویو

همان طور که می دانید هرچه یک وسیله برقی، کمتر کار کند، احتمال خراب شدن آن نیز کمتر می شود. در نتییجه آن وسیله بیشتر عمر می کند. در یخچال های معمولی، چون تعداد باز شدن یخچال، بیشتر است. پس حجم زیادی از هوای سرد از یخچال معمولی خارج می شود. به طوری که هر بار درب یخچال باز می شود، حدود 46% از هوای سرد داخل آن خارج می شود. در نتیجه کمپرسور برای جبران این تلفات؛ مجبور است بیشتر کار کند. پس طول عمر کمپرسور و دیگر قطعات یخچال های معمولی، کمتر خواهد بود.

اما در یخچال های اینستاویو درب-داخل-درب، چون تعداد باز شدن درب یخچال، کمتر است. هوای سرد کمتری از یخچال خارج می شود. در نتیجه کمپرسور و دیگر قطعات یخچال های Insta View Door in Door، کمتر کار می کنند. به همین دلیل طول عمر کمپرسور و قطعات یخچال های اینستاویو، بیشتر خواهد بود. این یکی از ویژگی های ممتاز یخچال های اینستاویو LG است.

Insta View and Door-in-Door technology in LG refrigerators

امروزه یکی از فاکتورهای مهم برای وسایل برقی، سنجش میزان مصرف انرژی برق است. هر چه یک وسیله برقی، انرژی برق کمتری مصرف کند، یک وسیله ی مرغوب محسوب می شود.

کاهش مصرف انرژی برق یخچال های LG- Insta View- Door in Door

امروزه یکی از فاکتورهای مهم برای وسایل برقی، سنجش میزان مصرف انرژی برق است. هر چه یک وسیله برقی، انرژی برق کمتری مصرف کند، یک وسیله ی مرغوب محسوب می شود. کاهش مصرف انرژی برق منجر به کاهش هزینه برق می شود. با تکنولوژی Insta View Door in Door در یخچال، باعث می شود که درب یخچال، کمتر باز شود. به صورتی که در یخچال های اینستاویو، مقدار هدر رفتن هوای سرد داخل آن، حدود 41% کاهش می یابد. در واقع وقتی که مقدار هدر رفتن هوای سرد، کمتر باشد. موتور یا کمپرسور باید کمتر کار کند. در نتیجه برق کمتری مصرف می شود. و به اصطلاح گفته می شود مصرف انرژی برق در یخچال های اینستاویو، کاهش می یابد. این یکی از مزیت های مهم برای یخچال های اینستاویو درب-داخل-درب LG محسوب می شود.

چند نمونه از یخچال های LG- Insta View- Door in Door

شرکت الجی، تعدادی از یخچال های خود را به تکنولوژی اینستاویو، مجهز کرده است. در حقیقت همه یخچال های ال جی ساید بای ساید که درب-داخل-درب هستند، دارای تکنولوژی اینستاویو هستند. در زیر چند مدل از بهترین یخچال های اینستاویو ال جی را ذکر می کنیم :

همه یخچال های  LG Insta View Door-in-Door

 1. یخچال ساید بای ساید LG X267
 2. یخچال ساید بای ساید LG X257
 3. یخچال ساید بای ساید LG 33
 4. یخچال ساید بای ساید LG X29
 5. یخچال LG X247
 6. یخچال LG X961

سخن پایانی

به عنوان سخن پایانی، مطالب را جمع بندی می کنیم. همچنین نکات و توصیه هایی را ذکر می کنیم :

جمع بندی مطالب : در این مقاله، یخچال های اینستاویو LG Door in Door را به طور کامل بررسی کردیم. سپس تکنولوژی های اینستاویو و درب-داخل-درب را معرفی کردیم. سپس ریژگی ها و مزایای یخچال های ال جی اینستاویو را معرفی و بررسی کردیم. از جمله این ویژگی ها: طراحی زیبا، دیدن بدون باز کردن درب یخچال ، افزایش فضای ذخیره، کاهش نوسانات دمایی، حفظ طراوت و ماندگاری مواد غذایی، کنترل هوشمند تنظیمات، افزایش عمر کمپرسور، کاهش مصرف برق، هستند.

نتیجه گیری کلی : با رجوع به مطالب این مقاله می توانیم نتیجه بگیریم که تکنولوژی اینستاویو با همکاری تکنولوژی Door in Door، تاثیرات خارق العاده و مزیای بسیاری برای یخچال ها دارد. پس اگر به دنبال خرید یک یخچال خاص با ویژگی های برجسته هستید، یخچال های اینستاویو را به شما پیشنهاد می کنم.

توصیه : قبل از خرید هر محصولی؛ ابتدا مشخصات و ویژگی های آن محصول را بررسی کنید. و متناسب با نیاز خود خرید کنید. سپس برای خرید به اشخاص و فروشگاه های معتبر، رجوع کنید. همچنین از اصالت و کیفیت محصول، اطمینان پیدا کنید.

با کیفیت ترین یخچال های ساید ال جی:

1.یخچال ساید بای ساید ال جی مدل X334

2.یخچال ساید بای ساید ال جی مدل X287

3.یخچال ساید بای ساید ال جی مدل X274

4.یخچال ساید بای ساید ال جی مدل X267

5.یخچال ساید بای ساید ال جی مدل Xv90

دسته بندی یخچال ها
اشتراک گذاری

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرداخت آنلاین

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین پیشنهادها و تخفیف های ما زودتر از بقیه با خبر شوید!

نماد اعتماد الکترونیک

الان حرف بزنیم ؟
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت