برای نهایی کردن خرید از طریق تماس و یا واتس آپ با ما در ارتباط باشید. خانگی : حیدری 09126040486 آرایشی و برقی بهداشتی : پناهی 09182383080

مقایسه سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس

60 بازدید
Comparison of Tafal and Phillips diet fryers

مقایسه سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس

دو شرکت فیلیپس و تفال، دو کمپانی بزرگ در زمینه ساخت سرخ کن های رژیمی هستند. رقابت بسیار تنگاتنگی بین این دو شرکت وجود دارد. هر کدام مدل های متنوعی از سرخ کن ها وارد بازار کرده اند. که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. در این مقاله قصد داریم که سرخ کن هایی توسط دو شرکت فیلیپس و تفال ساخته می شوند را بررسی کنیم. ویژگی ها و نقاط قوت و ضعف هر کدام را کامل شناسایی کنیم. البته تنوع سرخ کن های هر دو برند بسیار زیاد است.

 فهرست مطالب :

 1. سرخ کن رژیمی چیست؟
 2. معرفی شرکت تفال (Tefal)
 3. معرفی شرکت فیلیپس (Philips)
 4. مقایسه سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس :
 5. مقایسه تاریخچه سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس
 6. مقایسه عملکرد و تکنولوژی در سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس :
 7. عملکرد و تکنولوژی سرخ کن های رژیمی ActiFry تفال
 8. عملکرد و تکنولوژی سرخ کن های رژیمی AirFryer فیلیپیس
 9. مقایسه طراحی ظاهری سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس
 10. مقایسه طبخ غذا در سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس
 11. سخن پایانی
Comparison of Tafal and Phillips diet fryers

سرخ کن معمولی، مواد غذایی را در روغن سرخ می کند، ولی سرخ کن رژیمی، مواد غذایی را بدون روغن و توسط هوای داغ، طبخ می کند.

سرخ کن رژیمی چیست؟

امروزه غذاهای سرخ شده، بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. ولی غذاهای سرخ شده در روغن، سلامتی را به دلیل وجود روغن، به خطر می اندازد. علاوه بر آن ممکن است، سرخ کردن غذا در روغن، مدت زمان زیادی طول بکشد. راه حل این مشکلات استفاده از دستگاه های سرخ کن رژیمی (بدون روغن) است. به طور کلی سرخ کن ها به دو دسته: سرخ کن معمولی و سرخ کن رژیمی، تقسیم می شوند. سرخ کن معمولی، مواد غذایی را در روغن سرخ می کند، ولی سرخ کن رژیمی، مواد غذایی را بدون روغن و توسط هوای داغ، طبخ می کند. پس خرید یک سرخ کن رژیمی برای آسپزخانه، یک انتخاب هوشمندانه و حرفه ایی خواهد بود.

در هنگام خرید سرخ کن های رژیمی، حتما اسم دو برند تفال و فیلیپس را خواهید شنید و یا بارها شنیده اید. Philips و Tefal، دو شرکت بزرگ در زمینه ساخت سرخ کن های رژیمی هستند. با وجود این دو برند بزرگ، شاید انتخاب سرخ کن رژیمی، سخت می شود. هر دو شرکت، بسیار قدرتمند در عرصه ساخت سرخ کن های رژیمی، ظاهر شدند. تفال و فیلیپس، دو برند معروف و محبوب در بازار هستند. سرخ کن های این دو برند، دارای شباهت های بسیاری هستند.

معرفی شرکت تفال (Tefal)

تفال (Tefal) یک شرکت بزرگ فرانسوی است که در سال 1956 توسط مارک گریگوری تأسیس گردید. تفال، ظروف آشپزخانه مانند ماهیتابه و قابلمه، و وسایل خانگی مانند اتو و چرخ گوشت و سرخ کن و توستر و پلوپز و جاروبرقی و … می سازد. تفال در ساخت ظروف نچسب مانند ماهیتابه و قابله، شهرت جهانی دارد. شاید بارها و بارها، اسم ظروف و وسایل آشپزخانه تفال را شنیده باشید و یا حتی بسیاری از ظروف و وسایل آشپزخانه شما از این برند بزرگ باشد. Tefal، یکی از معروف ترین سازندگان سرخ کن ها است. این کمپانی بزرگ انواعی از مدل سرخ کن ها را هر ساله، وارد بازار می کند.

Comparison of Tafal and Phillips diet fryers

Tefal، یکی از معروف ترین سازندگان سرخ کن ها است. این کمپانی بزرگ انواعی از مدل سرخ کن ها را هر ساله، وارد بازار می کند.

معرفی شرکت فیلیپس (Philips)

فیلیپس (Philips) یک شرکت بزرگ هلندی است که در سال 1891 توسط جرارد فیلیپس تأسیس گردید. فیلیپس، تجهزات الکترونیکی و وسایل برقی خانگی و تجهیزات پزشکی تولید می کند. شاید بارها و بارها، اسم اتوها و ماشین های اصلاح و غذاسازهای فیلیپس را شنیده اید. یا حتی بعضی وسایل برقی شما، از برند فیلیپس باشد. Philips، از معتبرترین و معروف ترین برندهای جهان در زمینه ساخت سرخ کن است. این شرکت انواعی از سرخ کن ها مانند هواپز ها و سرخ های معمولی و سرخ کن های رژیمی را وارد بازار می کند. فیلیپس مدل های مختلف سرخ کن ها را با ویژگی های خاصی تولید می کنند.

Comparison of Tafal and Phillips diet fryers

این شرکت انواعی از سرخ کن ها مانند هواپز ها و سرخ های معمولی و سرخ کن های رژیمی را وارد بازار می کند. فیلیپس مدل های مختلف سرخ کن ها را با ویژگی های خاصی تولید می کنند.

مقایسه سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس :

تفال فرانسوی و فیلیپس هلندی، دو رقیب قدرتمند در زمینه ساخت سرخ کن های رژیمی است. به گونه ای که در بازار جهانی، این دو برند، خودنمایی می کنند. شاید این رقابت تنگاتنگ، در هنگام خرید سرخ کن، شما را گیج کند. ولی ما در این مقاله، این دو برند را کاملا بررسی می کنیم تا توانسته باشیم کمکی به شما کرده باشیم. در ادامه مقاله، سرخ کن های تفال و فیلیپس را از نظر تاریخچه، عملکرد تکنولوژی، طراحی، طبخ غذا و قیمت با یکدیگر مقایسه می کنیم.

مقایسه تاریخچه سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس

همان طور که می دانید رقابت تنگاتنگی بین سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس وجود دارد. برای بهتر فهمیدن این رقابت، ابتدا نگاهی به تاریخچه سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس بپردازیم. ابتدا Tefal، سرخ کن های رژیمی پیشرفته را با نام ActiFry وارد بازار کرد. بعد از مدت کوتاهی، در بازار، بسیار موفق، ظاهر شد. سرخ کن های رژیمی تفال از تکنولوژی Heat Pulse، بهره گرفته اند. مدت زمان زیادی نگذشت که Philips، نیز اولین سرخ کن های رژیمی پیشرفته خود را وارد بازار کرد. سرخ کن های رژیمی فیلیپس با نام AirFryer، وارد بازر شدند. و سرخ کن های رژیمی فیلیپس، از تکنولوژی Rapid Air ، بهره گرفته اند. و فیلیپس نیز مانند تفال، بعد از مدت کوتاهی، در بازر، عالی ظاهر شد. بعد از آن، هر دو برند، انواعی از مدل های سرخ کن های رژیمی وارد بازار کردند. فیلیپس و تفال، تا امروز، مدام محصولات خود را ارتقاء می دهند. و کیفیت سرخ کن های رژیمی را بالاتر می برند. هر دو برند، پیشرفت های بسیار چشمگیری در زمینه سرخ کن های رژیمی تا به امروز داشته اند. و این دو برند، از نظر تاریخچه و پیشرفت در محصولات، مشابه یکدیگر عمل کرده اند.

Comparison of Tafal and Phillips diet fryers

از نظر کارکرد سرخ کن های رژیمی Tefal و Philips، شبیه یکدیگر عمل می کنند. فقط در روش عملکرد و تکنولوژی با یکدیگر تفاوت دارند.

مقایسه عملکرد و تکنولوژی سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس

از نظر کارکرد سرخ کن های رژیمی Tefal و Philips، شبیه یکدیگر عمل می کنند. فقط در روش عملکرد و تکنولوژی با یکدیگر تفاوت دارند. در ادامه ی مقاله، عملکرد و تکنولوژی های هر کدام را جداگانه بررسی می کنیم:

عملکرد و تکنولوژی سرخ کن های رژیمی ActiFry تفال

تفال، سرخ کن های رژیمی خود را با عنوان ActiFry معرفی کرده است. می توان ActiFry را در زبان فارسی، معادل “سرخ کردن فعال” دانست. و در سرخ کن های “اکتی فرای تفال”، از تکنولوژی Heat Pulse استفاده شده است. معادل فارسی “Heat Pulse”، همان “پالس حرارتی” است. یعنی با استفاده از پالس های تکراری، حرارت ایجاد می شود. در سرخ کن های اکتی فرای تفال، المنت گرمایی وجو دارد. که بعد از روشن شدن دستگاه، این المنت، انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل می کند. سپس گرما، هوای اطراف المنت را گرم می کند. سپس هوای گرم شده، توسط یک فن، در محفظه پخش می شود. به این ترتیب غذا طبخ می شود. در حقیقت، این پالس های حرارتی ایجاد شده، عامل سرخ شدن غذا هستند.

عملکرد و تکنولوژی سرخ کن های رژیمی AirFryer فیلیپیس

فیلیپس، سرخ کن های رژیمی خود را با عنوان AirFryer،  معرفی کرده است. AirFryer ، که در زبان فارسی تقریبا معادل “سرخ کن با هوا” است. در سرخکن های “ایرفریر فیلیپس”، از تکنولوژی Rapid Air استفاده شده است. معادل فارسی Rapid Air، “هوای سریع”  است. تکنولوژی ایرفریر فیلیپس، در واقع از یک المنت حلزونی شکل و فن تشکیل شده است. با روشن شدن دستگاه، المنت، حرارت ایجاد می کند. این حرارت، هوای داخل محفظه را گرم می کند. سپس با حرکت فن، هوای گرم را در اطراف غذا پخش می کند. همچنین در سرخ کن های ایرفری فیلیپس، در کف محفظه، برآمدگی هایی وجود دارد. که این برآمدگی ها حالت منحنی شکل هستند. هوای گرم بعد از برخورد به برآمدگی های کف ظرف، دوباره به بالا انعکاس می یابد. یعنی در تکنولوژی ایرفریر فیلیپس، هوا ابتدا از بالا به پایین ظرف پخش می شود. سپس در مرحله دوم هوا از کف ظرف به بالا پخش می شود.  این چرخه های تکراری، غذا را طبخ می کنند. یک تفاوت بین سرخ کن های فیلیپس و تفال وجود دارد این است که؛ در سرخ کن فیلیپس، در کف ظرف، برآمدگی هایی برای چرخش دوباره هوا وجود دارد. ولی در سرخ کن تفال، این برآمدگی ها وجو ندارند، پس هوای گرم، دوباره انعکاس نمی یابد.

Comparison of Tafal and Phillips diet fryers

طراحی و ظاهر سرخ کن های رژیمی، یکی از، مواردی است، که همواره برای مشتریان، مهم است. سرخ کن های رژیمی Tefal، از نظر شکل و ظاهری به دو دسته “ایستاده” و “گِرد”، تقسیم می شوند.

مقایسه طراحی ظاهری سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس

طراحی و ظاهر سرخ کن های رژیمی، یکی از، مواردی است، که همواره برای مشتریان، مهم است. سرخ کن های رژیمی Tefal، از نظر شکل و ظاهری به دو دسته “ایستاده” و “گِرد”، تقسیم می شوند. سرخ کن های ایستاده تفال، شکلی استوانه ایی مانند، دارند. که کاسه ی (محفظه ی) آن ها، در پایین دستگاه قرار دارد. درب سرخ کن های ایستاده به صورت “کشویی” باز می شود. ولی سرخ کن های رژیمی گرد، ظاهری دایره مانند دارند. درب سرخ کن های گرد در قسمت بالا و به صورت “آسانسوری” باز می شوند. به سرخ کن های گِرد تفال، سرخ کن های رژیمی چرخشی، نیز می گویند. زیرا؛ در داخل ظرف سرخ کن های گرد، یک “پدال چرخشی” وجود دارد. هنگامی که سرخ کن روشن است. پداخل داخل ظرف، می چرخد. این کار، غذای داخل کاسه را می چرخاند. در نتیجه، پدال چرخشی سرخ کن رژیمی باعث می شود که غذا یکنواخت طبخ شود. البته این ویژگی، برای غذاهایی مانند مرغ و گوشت و … مناسب است. ولی برای غذاهایی مانند سیب زمینی یا سبزیجات و کیک و … مناسب نیست. زیرا با چرخش پدال، باعث لِه شدن آن ها می شود.

سرخ کن های رژیمی Philips،  فقط دارای سرخ های ایستاده هستند و ظرف آن ها در پایین دستگاه قرار داد. درب آن ها به صورت کشویی باز می شود. قابل ذکر است که سرخ کن های رژیمی فیلیپس، پدال چرخشی ندارند. در هر کدام از سرخ های رژیمی فیلیپس و تفال، ممکن است که دکمه ها ی دستگاه، به صورت لمسی یا دکمه های چرخشی باشند

مقایسه طبخ غذا در سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس

مهم ترین مشخصه برای مقایسه بین سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس؛ کیفیت طبخ غذا است. در حقیقت در هر دو نوع سرخ کن، از جریان هوای گرم برای طبخ غذا استفاده می شود. در نتیجه غذا از درون کاملا پخته می شود و از بیرون سرخ می شود. به طور کلی کیفیت طبخ غذا در سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس بسیار شبیه هم است.

Comparison of Tafal and Phillips diet fryers

مهم ترین مشخصه برای مقایسه بین سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس؛ کیفیت طبخ غذا است. در حقیقت در هر دو نوع سرخ کن، از جریان هوای گرم برای طبخ غذا استفاده می شود.

مقایسه قیمت سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس

قیمت، یکی از مهم ترین معیارها برای خرید هر وسیله الکتریکی است. سرخ کن های فیلیپس و تفال دارای تنوعی از مدل های مختلف هستند. به تبع آن، این دو برند، قیمت های مختلفی خواهند داشت. قیمت هر مدل سرخ کن رژیمی، با توجه به تکنولوژی و امکانات آن، متفاوت خواهد بود. رنج قیمتی سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس از 3 میلیون به بالا است. پس هر دو از نظر قیمت، شرایط تقریبا یکسانی دارند. فقط هر کدام با توجه مدل خاصی، قیمت آن، فرق خواهد داشت.

سخن پایانی

در این مقاله، رقابت بین سرخ کن های رژیمی تفال و فیلیپس را بررسی کردیم. سپس این دو برند بزرگ را از نظر تاریخچه، عملکرد و تکنولوژی،  شکل ظاهری، طبخ غذا و قیمت بررسی کردیم. با توجه به مطالب گفته شده می توانیم نتیجه گیری کنیم که؛ این دو برند شباهت های بسیار زیادی به یکدیگر دارند و تفاوت های آن ها خیلی کم است. هر دو برند، دارای انواعی از مدل های سرخ کن های رژیمی هستند. که می توانید با توجه به نیاز خود، آن ها را خریداری کنید. در پایان چند نکته را یادآوری می کنیم:

 • ظرف سرخ کن را بلافاصله پس از استفاده، شستشو دهید. هر چه زمان بیشتری بگذرد، شستن ظرف سخت تر می شود.
 • هرگز به قسمت هایی از دستگاه که داغ هستند، دست نزنید. همچنین، مراقبت کودکان نیز باشید.
 • هرگاه بخشی از سیم سرخ کن رژیمی، دچار سوختگی شد، بلافاصله آن را تعویض کنید. زیرا اگر روکش سیم بسوزد، احتمال برق گرفتی، بالا می رود.
 • هرگز، بیشتر از حد ظرفیت محفظه سرخ کن، استفاده نکنید. زیرا این کار، باعث می شود، دستگاه زودتر خراب شود.
 • در پایان پیشنهاد می کنم، هر گاه قصد خرید سرخ کن های رژیمی تفال یا فیلیپس داشتید. مشخصات آن ها را در سایت اصلی مربوطه شناسایی کنید. سپس با سرخ کن های سایر سایت ها مقایسه کنید. و از اصل بودن سرخ کن رژیمی، اطمینان پیدا کنید. فروشگاه اینترنی نیووافت، تمام مشخصات سرخ کن ها (حتی دیگر محصولات) را در سایت قرار می دهد. و شما می توانید، با مقایسه سایت اصلی، از اصل بودن محصولات، اطمینان پیدا کنید.

با کیفیت ترین سرخ کن های تفال و فیلیپس موجود در بازار:

دسته بندی وسایل خانگی کوچک
اشتراک گذاری

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرداخت آنلاین

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین پیشنهادها و تخفیف های ما زودتر از بقیه با خبر شوید!

نماد اعتماد الکترونیک

الان حرف بزنیم ؟
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت