آرایشی 09182383080 خانگی 09126040486

آمپلی فایر چیست

آمپلی فایر چیست

آمپلی فایر به معنای تقویت کننده است اما چه نوع تقویتی؟ این نوع دستگاه برای تقویت صدا از آن استفاده می شود، آیا تا کنون برای شما پیش آمده است که از صداي کم ضبط ماشین عصبانی شده باشید؟ یا در هنگام گرفتن جشن تولد و مراسمات دوست داشته باشید که صدا زیاد  و رسا بوده و به همه برسد؟ با خرید و وصل کردن آمپلی فایر به ضبط ماشین یا تلویزیون منزل این معضل برطرف می شود و با وصل کردن این وسیله، سبب می شود که صدای سیستم صوتی ماشین یا منزل یا سیستم های محافل و مجالس بزرگتر، پارک ها، هتل ها و مکان های عمومی، تقویت شده و باکیفیت و رسای بالاتر و عالی، عمل کند و تمام خش و نویز صدا را به صورت کامل از بین می برد و به طور کلی سبب بهبود صدای سیستم می شود و تمام درهم ریختگی صدا درمان می شود، گاهی ممکن است که صدای سیستم پخش شده، مورد رضایت شما نباشد، ولی با نصب آمپلی فایر، اول صدا به آمپلی فایر فرستاده می شودو طی چندین مرحله تقویت شده و تمام نوی ها و خش ها و ایرادات و اشکالات صدا برطرف شده و بعد به بلندگو فرستاده می شود و این یک، عملکرد و پشتیبانی، بسیار قدرتمند است که به صرف هزینه ایی اندک می توانید صدای سیستم های خود را به نحوی عالی تقویت کنید و فکر عوض کردن و تعمیر وسیله را از ذهن خود خارج کنید، در هنگام خرید این وسیله باید آمپلی فایر را برای تقویت هر سیستمی که می خواهید تهیه کنید مثلا آمپلی فایر ضبط صوت ماشین با آمپلی فایر تقویتی سیستم های منزل فرق دارد و باید متناسب با سیستم وصل شود که کارایی و نتیجه کار، عالی بوده و از داشتن آن خرسند شویید، سعی کنید نوع و برند مناسب انتخاب کنید و یکی از ارزشمند ترین خصوصیات یک آمپلی فایر توان و مقدار قدرت موتور است که در نهایت این قدرت بالا باعث بالارفتن میزان صدای پخش شده در فضا می شود، مقدارخروجی هر کدام از این توان ها برای آمپلی فایرها متفاوت است، برای مثال:آمپلی فایرهای دارای توان، 25 تا 250 وات، برای تقویت سیستم های که برای موسیقی و یک سالن کوچک مانند غذاخوری مناسب است، آمپلی فایرهایی با توان 250 تا 750 وات، برای تقویت سیستم هایی که برای موسیقی سنتی و دریک سالن متوسط کار می کنند مناسب است، آمپلی فایرهایی با توان 1000 تا 3000 وات، برای تقویت سیستم هایی که برای یک سالن مانند سالن کنسرت و تالار مناسب است، آمپلی فایرهایی با توان 4000 تا 15000 وات، برای تقویت سیستم های که در فضاهای باز و بزرگ مانند پارک، کار می کنند مناسب است، آمپلی فایر هم  انواع گوناگونی داشته، که در ادامه بیان می کنیم.

 

عکس آمپلی فایر در فروشگاه اینترنتی نیووافت

 

انواعِ مختلف آمپلی فایر

مدل تک کاناله

این آمپلی فایر ها را تک کاناله یا مونو می نامند، مجهز به یک کانال بوده و برای نصب آنها یک یا چند ساب ووفر برحسب نیاز استفاده می شود، دارای تنظیم LPG بوده و براحتی فرکانس صدایی مناسب را برای ساب ووفر ایجاد می کند.

مدل دو کاناله

می توان از این مدل برای تقویت و راه اندازی 2 باند استفاده کرد، دارای خاصیت بریج شدن(تبدیل کردن) می باشد، اپلی فایر دو کاناله، می تواند از یک ساب ووفر قوی بهره گیری کند، این مدل از آمپلی فایرها معمولا دارای فیلترهای مناسبی برای راه اندازی باندها دارند ولی به خوبی آمپلی فایر مونو، برای ساب ووفر پاسخگویی ندارند.

مدل چهار کاناله

یکی از مدل‌های پر استفاده و دارای استقبال کننده فراوان، علی الخصوص برای جوانان، مدل 4 کاناله است، می توان از چهار خروجی برای اتصال به چهار باند و ساب ووفر استفاده کرد، این مدل برای پیکر بندی های مختلفی مناسب بوده و باعث صرفه جویی در فضا می شوند.

مدل پنج کاناله

این مدل از آمپلی فایرها هم دارای استقبال کنندگان فراوانی هستند و دوستداران زیادی برای خرید دارند، بیشتر آمپلی فایرهایی متصل شده به سیستم صوتی ماشین ها از این مدل می باشند، از آن می توان برای اتصال 4 باند و سلب ووفر قدرتمند بهره گیری کرد. تنظیمات این مدل 5 کاناله، کامل است و دارای یک کانال مونو، برای به کارانداختن ساب ووفر با فیلترهای مناسب می باشند، اگر از سیستم میدرنج و سوپرتیوتر و ساب ووفر استفاده می کنید، برای راه‌اندازي سیستم خود در حالت عادی به یک آمپلی فایر 5 کاناله و یک آمپلی فایر 4 کاناله و یک آمپلی فایر مونو، نیاز دارید.

آمپلی فایر شش کاناله

این دستگاه برای سیستم هایی طراحی شده اند که دارای قطعات زیادی مانند 3 جفت باند و یا تعدادی میدرنج و سوپر تیونر و البته با استفاده از قابلیت بریج، امکان راه اندازی ساب ووفر با این آمپلی فایرها هم وجود دارد.

ساب ووفر چیست

 

ساب ووفر در فروشگاه اینترنتی نیووافت

 

این دستگاه یکی از قسمت های اصلی سیستم صوتی است که دارای صدای بم و بسیار قوی است که می توان با ارتعاشات خود، صدایی بسیار بالایی را تولید کند.

امیدواریم با ارائه این مقاله توانسته باشیم در معرفی و خرید یک آمپلی فایر مناسب به شما کمک کرده باشیم.

میرزایی


00/08/19
آمپلی فایر چیستمقالات مرتبط